Rodzaje męskich swetrów wkładanych przez głowę dla mężczyzn

Panowie, którzy decydują się na zakup swetra, najczęściej szukają modeli podobnych do typu ubrań, które noszą na co dzień. Na szczęście producenci odzieży widząc ten trend reagują bardzo dobrze, wydając nieustannie coraz to nowsze kolekcje o różnych krojach i wzorach. Najchętniej wybieranymi przez mężczyzn są jednak swetry wkładane przez głowę.

Swetry wkładane przez głowę

Swetry wkładane przez głowę są odpowiednikiem bluz zarówno z kapturem, jak i bez dlatego cieszą się popularnością wśród panów. Przede wszystkim są one bardzo wygodne, a przy tym modele jednokolorowe charakteryzują się uniwersalnością, co sprawia, że można je założyć praktycznie na każdą okazję.

Swetry wkładane przez głowę posiadają kilka rodzajów:

  • swetry w serek
  • swetry z golfem i półgolfem
  • swetry z kołnierzem
  • z kapturem
  • bez rękawów

Jak widać oferta dla mężczyzn lubujących się w swetrach nierozpinanych jest dość rozbudowana. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie wzorów, można śmiało powiedzieć, że jest ona nawet bardzo szeroka.

Rodzaje swetrów męskich wkładanych przez głowę z podziałem na dekolt

Swetry nierozpinane rozróżnić można na podstawie rodzaju dekoltu, aczkolwiek nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż istnieją swetry bez rękawów o różnych wycięciach w okolicy szyi.

W pierwszej kolejności wyróżnić możemy golfy, które mają wysoki kołnierz chroniący szyję przed przewianiem. Szczególnym uznaniem cieszą się czarne modele, które są bardzo uniwersalne. V-neck, czyli popularny sweter z wycięciem w serek to idealne rozwiązanie zarówno na co dzień, jak i na eleganckie wyjścia. Można pod niego założyć klasyczny T-shirt lub koszulę oraz krawat.

Najpopularniejsze są swetry z okrągłym dekoltem. Te od samego początku cieszyły się dużym uznaniem, gdyż są bardzo uniwersalne. Często można spotkać się ze stylizacją, w której zwykły T-shirt zastępuje koszula. Charakterystyczny wystający kołnierzyk dodaje wtedy klasy i elegancji. Nowością natomiast są swetry z kołnierzykami, który jest wykonany z miękkiego materiału. Ich zaletą jest możliwość zastąpienia dwóch elementów garderoby jednym.

Z kapturem czy bez rękawów – które wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej swetrów z kapturem. Jeszcze do niedawna mało popularne modele zaczynają zyskiwać coraz większe uznanie wśród panów. Są one najbliżej spokrewnione z uwielbianymi przez większość mężczyzn bluzami. Jest to jednak stylizacja bardziej casualowa, aniżeli na wystawne wyjścia.

Na spotkania biznesowe czy kolacje w eleganckiej restauracji najlepiej nada się sweter bez rękawów. Zarówno w dużym, jak i małym dekoltem jest to świetne rozwiązanie dla panów, którzy lubią na co dzień czuć się modnie. Dodatkowym atutem tych swetrów jest to, że nie krępują ruchów, ponieważ nie opinają rąk dodatkowymi rękawami.