Stomatolog – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta u dentysty może być nieco stresująca. Odpowiednie przygotowanie pomoże nieco ten stres zniwelować. W przypadku osób dorosłych pierwsza wizyta zwykle wiąże się ze zmianą stomatologa – nie jest to więc pierwszy kontakt z lekarzem tej profesji i mniej więcej wiemy, czego możemy się spodziewać.

Nowego stomatologa często szukamy po zmianie miejsca zamieszkania lub wtedy, gdy nie jesteśmy do końca zadowoleni z usług naszego dotychczasowego dentysty. Jeśli potrzebny jest Tobie sprawdzony dentysta we Wrocławiu, wybieraj gabinety, które są renomowane, polecane i mają dobre opinie wśród dotychczasowych pacjentów.

Przygotowania do pierwszej wizyty

Bez względu na to, czy wizyta u dentysty jest pierwsza, czy kolejna, ważną kwestią jest higiena jamy ustnej. Warto dokładnie umyć zęby z uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc, a także skorzystać z nici dentystycznej i płynu do płukania ust. Odpowiednia higiena jamy ustnej czasem nie jest możliwa – zdarza się, że do stomatologa biegniemy prosto z pracy. Z tą kwestią też nie ma jednak problemu. W większości gabinetów stomatologicznych możemy dostać w recepcji jednorazowe zestawy do mycia zębów, aby szybko zadbać o kwestie higieny przed wejściem do gabinetu. Przed pierwszą wizytą warto również zabrać dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, co zdecydowanie ułatwi nowemu dentyście pracę. Jeśli robiliśmy niedawno zdjęcie RTG, koniecznie zabierzmy je ze sobą. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnego naświetlania podczas robienia kolejnego zdjęcia.

Dobrze wybrany dentysta na lata

Pierwsza wizyta u dentysty pozwala na wyrobienie sobie zdania o specjaliście, jego podejściu do pacjenta czy profesjonalizmie. Jeśli będziemy zadowoleni, najprawdopodobniej będziemy korzystać z usług stomatologa przez długie lata. Warto więc wybierać takie kliniki, które mają wszechstronną i kompleksową ofertę. Unikniemy wtedy wizyt u różnych specjalistów w zależności od tego, jakie mamy problemy z uzębieniem. Renomowane kliniki stomatologiczne najczęściej mają w ofercie wszystko w jednym miejscu – zabiegi ze wszelkich dziedzin stomatologii, leczenie kanałowe pod mikroskopem, pracownie, w których można zrobić zdjęcia RTG czy tomografię i wiele innych.