Trawa rolowana – czym się charakteryzuje?

Trawa rolowana może być świetnym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Jest to rozwiązanie szybsze niż tradycyjne sianie trawy. Czym się ono charakteryzuje?

Trawa rolowana – dlaczego warto ją stosować?

Trawa rolowana to rozwiązanie oparte na naturalnej trawie posianej na podłożu, które następnie jest zwijane w formę rolki i przewożone na adres kupującego. Składa się z cienkiej warstwy naturalnej trawy w rolce, która jest układana na gruncie inwestora. Nie wymaga ona specjalnych podkładów ani wybitnie skomplikowanych zabiegów związanych chociażby z wyrównywaniem czy przekopywaniem podłoża. Nadaje się również do bardzo małych ogródków przyblokowych, dlatego mogą sobie na nią pozwolić różne grupy odbiorców o odmiennych możliwościach finansowych. Trawa rolowana idealnie nadaje się do rodzinnych aktywności na świeżym powietrzu, ale też zabaw z psem czy kotem.

Zielony dach – budowa i jej poszczególne etapy.

Zielony dach to rodzaj systemu dachowego, który wykorzystuje rośliny do poprawy estetyki przestrzeni, izolacji domu oraz poprawy jakości powietrza. Jeśli chodzi o  zielony dach budowa wymaga użycia wodoodpornej membrany, bariery dla korzeni, systemu drenażu, tkaniny filtracyjnej i podłoża do uprawy. Bez nich wykonanie instalacji będzie niemożliwe lub będzie wiązać się z różnymi problemami. Membrana wodoodporna służy do ochrony dachu przed uszkodzeniem przez wodę. Bariera dla korzeni ma z kolei na celu zapobieganie przenikaniu korzeni do konstrukcji dachu i jego niszczenie.

System odwadniający służy do kontrolowania odpływu wody i zapobiegania gromadzeniu się jej na dachu. Włóknina filtracyjna z kolei jest stosowana do ograniczenia przedostawania się ziemi do systemu odwadniającego. Podłoże uprawowe zapewnia roślinom odpowiednie środowisko do wzrostu. Tak powstały zielony dach stanowi wyjątkowy atrakcyjny element posesji. Montaż zielonego dachu należy zlecić profesjonalnej ekipie budowlanej, która ma już bogate doświadczenie w tej dziedzinie.