Idealny aparat słuchowy dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego dla dziecka pozwala prawidłowo mu się rozwijać oraz ułatwia funkcjonowanie w środowisku rówieśników. Urządzenie powinno być dopasowane zarówno do wieku, jak i wady słuchu. Na co więc konkretnie zwrócić uwagę przy zakupie, aby wybrać idealny jego rodzaj dla jego potrzeb? Podpowiadamy.

Solidne i wytrzymałe urządzenie

Zanim przyjrzymy się konkretnym parametrom urządzenia, warto na początek rozejrzeć się za aparatem słuchowym znanej i renomowanej marki. Dobrej jakości sprzęt do użytku dla dziecka powinien charakteryzować się solidną i trwałą konstrukcją, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obudowy. Dotyczy to nie tylko funkcjonalnej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również w kwestii zalania wodą oraz dostania się do środka różnych zanieczyszczeń. Powinien także dobrze przylegać do ucha, ponieważ podczas zabawy nietrudno go zgubić.

Dyskrecja i wygoda użytkowania

Dla dziecka w wieku szkolnym lub przedszkolnym niezwykle ważne znaczenie ma dyskrecja. Wielu rówieśników ma negatywne podejście do osób z wadami słuchu, więc warto mieć to na względzie. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza wewnątrzuszne aparaty słuchowe. Są praktycznie niewidoczne, ponieważ na zewnątrz przewodu ucha wystaje jedynie niewielki sznureczek. Pozwala on komfortowo wyciągnąć urządzenie na zewnątrz w celu doładowania jego baterii.

Aparaty słuchowe dla dzieci, które charakteryzują się dyskrecją mogą także występować w formie zausznej. Urządzenie w takim przypadku posiada wszystkie elementy sterujące ukryte pod włosami, za małżowiną uszną. Aby jeszcze bardziej nie zwracać na siebie uwagi, stosuje się je w kolorach odpowiadających naturalnej barwie skóry. Jest to rozwiązanie dla wielu młodszych osób dużo bardziej wygodne niż obiekt do którego trzeba przyzwyczaić się we wnętrzu przewodu słuchowego.

Zobacz także: https://luksusowi.pl/dlaczego-warto-wymienic-swoj-stary-aparat-sluchowy-na-nowoczesne-urzadzenie/

Przydatne funkcje urządzenia

Aparat słuchowy dla dziecka powinien być wyposażony w kilka przydatnych i nowoczesnych funkcji. Zwłaszcza w moduł bluetooth, który umożliwia bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami. Za jego pośrednictwem można bardzo wygodnie rozmawiać przez telefon i słuchać ulubionej muzyki bez przeszkadzania innym w swoim otoczeniu. Ciekawą funkcją jest także inteligentny tryb automatyczny. Urządzenie nie musi być w większości przypadków sterowane w sposób ręczny. Zamiast tego inteligentnie i w pełni automatycznie dostosowuje się do głośności otoczenia, pozwalając dziecku na komfortowe słyszenie tego co jest dla niego w danym momencie najważniejsze. Szeroki wybór takich urządzeń można znaleźć między innymi w sklepie https://akademiaslyszenia.pl/.