Jak działa system Dotpay?

Tempo życia w obecnych czasach sprawia, że coraz częściej uciekamy do robienia zakupów przez internet. Na różnych portalach zamawiamy jedzenie do domu, a w sklepach online kupujemy meble, gadżety i elektronikę. Płatności zazwyczaj przebiegają ekspresowo. Wystarczy wykonać przelew i gotowe. Wiele stron oferuje bezpiecznie opłacanie rachunków za pomocą dotpay. Co to jest i jak działa?

Co to jest dotpay?

Dotpay to jedna z bramek, za pomocą których dokonywać można płatności za zakupione towary, czy jedzenie. Charakteryzuje się przede wszystkim szybki, prostym i co najważniejsze – bezpiecznym działaniem. System ten powstał już dwadzieścia lat temu, mimo to, w naszym kraju nie był on powszechny. Spowodowane to było, chociażby wolniejszym rozwojem technologii internetowej, a ponadto nie każdy miał w domu komputer.

Obecnie dotpay, który jest monitorowany przez Narodowy Bank Polski, pośredniczy w transakcjach zawieranych między kupującym a sprzedającym, bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Jest to o wiele szybsze rozwiązanie elektroniczne, dzięki któremu możemy otrzymać zamówienie nawet w ciągu kilku godzin.

Jakie są zalety systemu dotpay?

System dotpay to dość proste i wygodne w obsłudze rozwiązanie. Klienci posiadający wirtualny portfel mogą bez problemu zarządzać swoimi środkami w dowolny sposób. Istnieje także możliwość połączenia go z kontem bankowym. Dotpay, dzięki temu staje się bardzo praktyczny i oferuje wiele możliwości oraz udogodnień zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących.

Wśród jego zalet można wymienić między innymi bezpieczeństwo transakcji, a także ich szybkie przetwarzanie oraz niskie koszty wdrożenia systemu. Ponadto nie ma potrzeby ręcznego wprowadzania danych, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Dokonując płatności zarówno klient jak i sprzedawca od razu otrzymują jej potwierdzenie.

Jak korzystać z dotpay?

Firma Dotpay funkcjonuje na rynku od wielu lat, dzięki czemu ma ogromne doświadczenie w transakcjach internetowych. Za pomocą tego systemu można płacić kartą, szybkim przelewem, a nawet blikiem. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia życie wielu osobom, które lubują się w zakupach online.

System dotpay ma możliwość obsługiwania przeszło stu kanałów płatności, w tym karty kredytowe najpopularniejszych operatorów. Ponadto obsługuje on większość banków na świecie, co jest jego ogromnym atutem.