Łóżko ogrodowe z technorattanu – dlaczego warto je mieć?

Ciepłe miesiące skłaniają nas do przebywania dłużej na świeżym powietrzu. Aby w pełni czerpać satysfakcję z relaksu, warto jest zaopatrzyć się w dobrej jakości meble na taras. Oprócz klasycznych krzeseł czy ław ciekawym rozwiązaniem może być łóżko ogrodowe. Jego wygląd przykuwa uwagę, a szereg właściwości pozwala na cieszenie się funkcjonalnością przez długie lata. Dlaczego warto je mieć? Podpowiadamy.

Czym jest technorattan?

Technorattan jest materiałem syntetycznym, który imituje plecionkę z naturalnego rattanu. Jest on lekki oraz łatwy w czyszczeniu. Cechuje się również wysoką wytrzymałością na wilgoć czy działanie promieni słonecznych. Nie straszne mu są także bardzo wysokie oraz niskie temperatury. Oznacza to, że nie trzeba chować mebli wykonanych z tego materiału poza sezonem.

Producenci szacują, że trwałość takich elementów może sięgać nawet 15 lat. Nie trzeba obawiać się o ich ewentualne zniszczenie, ponieważ takie produkty są bardzo odporne nawet na mechaniczne uszkodzenia. Z tego powodu łóżko ogrodowe technorattan również świetnie sprawdzi się w ogrodowej przestrzeni.

Dlaczego warto mieć łóżko ogrodowe z technorattanu?

Tego typu nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem oraz wysokim komfortem siedzenia lub leżenia. Dzięki elementom, które można dowolnie ze sobą zestawiać można stworzyć niepowtarzalny zestaw wypoczynkowy bądź obszerną leżankę. Zwykle posiadają również solidny dach, który zapewnia ochronę przed gorącem oraz wiatrem.

Dzięki wysokiej jakości plecionki, która została wykonana z materiału odpornego na promieniowanie ultrafioletowe możemy cieszyć się skuteczną ochroną naszego ciała. Solidna rama i dowolność układania modułów sprawiają, że jest to mebel idealny do większego ogrodu bądź tarasu. Nie trzeba go również dokładnie czyścić, a do konserwacji wystarczy zwilżona ściereczka. Bardzo często dodawane są również wodoodporne poduszki, które nadają ciepłego klimatu całemu meblowi.