Sprzedaż domu w trakcie budowy

Często zdarza się tak, że ludzie zaczynają budować dom, ale okazuje się, że jest to dla nich „skarbonka bez dna” i nie są oni w stanie pokrywać kosztów związanych z postawieniem tego obiektu. Wtedy pojawia się problem i wiele osób zastanawia się co zrobić w takiej sytuacji, gdy budowa domu już się zaczęła. W takim przypadku należy pamiętać, że sprzedaż takiej nieruchomości jest możliwa ale tylko i wyłącznie ze sprzedażą działki na której ten dom się znajduje. Możemy sprzedawać dom bez posiadanego odbioru technicznego jako stan surowy zamknięty albo stan surowy otwarty. Oddzielna sprzedaż domu w trakcie budowy i działki jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, gdy grunt na którym budujesz jest oddany przez miasto na użytkowanie wieczyste.

Jakie dokumenty należy przygotować?

  • Aktualny odpis z księgi wieczystej 

  • Wypis z rejestrów gruntów

  • Zaświadczenie o przeznaczeniu działki w planie zagospodarowania przestrzennego miasta lub gminy

  • Zaświadczenie o położeniu nieruchomości na terenie

  • Dokument potwierdzający fakt nabycia działki budowlanej i domu w formie aktu notarialnego umowy sprzedaży

Dom w stanie deweloperskim- jak wygląda?

Będzie to dom zamknięty najczęściej z wejściowymi drzwiami oraz oknami. Ściany i sufity z reguły są otynkowane, przy oknach zamontowane są parapety wewnętrzne. Wszystko musi spełniać odpowiednie wymogi techniczne. Deweloper musi zająć się instalacją elektryczną wewnątrz ścian, zamontowaniem gniazd elektrycznych i przeprowadzeniem przewodów do podłączenia oświetlenia. Ważne jest również podłączenie mediów, które będą umożliwiały odbiór telewizji i internetu. Oczywiście bardzo ważne są także rury na instalację wodno-kanalizacyjną. Reasumując „stan deweloperski” dotyczy nieruchomości w stanie surowym, zamkniętym, w którym powinny się znajdować elementy wykończeniowe. Warto pamiętać, że polskie prawo jednak nie uregulowało pojęcia stanu deweloperskiego, dlatego może być to różnie interpretowane.

Skup domów w trakcie budowy

Jest to bardzo korzystna opcja dla osób, które chcą w szybki sposób sprzedać ciążącą im nieruchomość i dostać szybko gotówkę za dom. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową skupu nieruchomości i wypełnisz formularz kontaktowy opisując tym samym swoją nieruchomość. Agent nieruchomości odezwie się do Ciebie w ciągu 24 godzin i umówi się z Tobą na spotkanie w celu omówienia szczegółów. Z chęcią obejrzy on również oferowany przez Ciebie dom oraz zrobi jego wycenę. Pośrednik nieruchomości zaoferuje kwotę korzystną dla obu stron, tak aby klient wyszedł zadowolony. Po podpisaniu umowy kolejnym krokiem jest spotkanie z notariuszem wybranym przez agenta nieruchomości lub przez klienta i podpisanie umowy sprzedażowej zgodnie z polskim prawem. Jeżeli wszystko zakończy się pomyślnie, to jedyne co musisz zrobić to oddać klucze pośrednikowi w zamian za gotówkę prosto do ręki lub potwierdzenie przelewu z agencji nieruchomości. Jest to najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu w trakcie budowy i pozbycie się problemu.

Zobacz nasze biuro nieruchomości na https://bnonline.pl/