Tuning silnika wolnossącego – o czym mowa?

Motoryzacja jest potężnym rynkiem, ale też pasją wielu ludzi. Biznes ten coraz bardziej się rozrasta, a producenci oferują coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania na co dzień. Powstają nowe samochody, które dostępne są nie tylko w wersjach z różnym wyposażeniem, lecz także często różnią się pomiędzy sobą oferowaną mocą. Czasami jednak nawet najmocniejszy silnik oferowany przez producenta nie wystarcza pasjonatom mocnych jednostek. Osoby takie najczęściej decydują się na tuning w różnej formie. Wyróżnić można zatem tuning elektroniczny, jak też mechaniczny. Co warto o nich wiedzieć i czym się różnią?

Co oznacza tuning elektroniczny? – Podstawowe informacje

Istnieją różne sposoby na tuning silnika wolnossącego w Poznaniu. Szukając ciekawych rozwiązań, warto zastanowić się jaki typ tuningu sprawdzi się najlepiej. Ogólnie często mówi się o tym, że najlepiej tuning elektroniczny przyswajają jednostki diesla z wbudowaną turbosprężarką. Jest to prawda, lecz nie sztywna reguła. Szukając rozwiązań dla silnika wolnossącego sprawdzić chiptuning. Jest to elektroniczna forma tuningu, która jest bardzo popularna. Polega ona na zamontowaniu w konkretne miejsce specjalnego, sterującego chipu. Chip ten odpowiada za parametry silnika. Dobrze zamontowany chip dobrej jakości z pewnością wykona swoje zadanie i nie uszkodzi pojazdu. Kolejną metodą jest moduł power box. Urządzenie to należy wpiąć w specjalne miejsce, aby moduł mógł zacząć modyfikować sygnały sterujące pracą silnika. Zabieg taki pozwala na zwiększenie mocy.

Tuning mechaniczny pojazdów

Kolejnym sposobem na tuning samochodów w Poznaniu jest metoda mechaniczna. Polega ona oczywiście na ręcznej ingerencji w układy samochodu. Można zatem modyfikować układy takie jak układ wydechowy czy też dolotowy. Często kierowcy decydują się na modyfikacje głowicy czy też wałku rozrządu. Często dzięki takim technikom można zauważyć wzrost mocy. Ważne jest jednak to, aby tuning zarówno elektorniczny, jak i mechaniczny zawsze wykonywała odpowiednia osoba.