Zakopane – jakie atrakcje na nas czekają?

Z roku na rok Zakopane, niezależnie od pory roku, przyciąga coraz więcej turystów, również z zagranicy. Przepiękne górskie krajobrazy, piesze wycieczki w gronie rodziny czy przyjaciół oraz pyszna regionalna kuchnia są najlepszym sposobem na udany wypoczynek. Jakie atrakcje czekają w tym magicznym miejscu?

Całoroczne atrakcje Zakopanego

W Zakopanem można bawić się i miło spędzać czas przez cały rok. Niezależnie od pory roku warto wejść lub wjechać kolejką na słynną Gubałówkę bądź Kasprowy Wierch, by z góry podziwiać piękną panoramę. W mieście znajduje się również wiele interesujących muzeów, jak Muzeum Oscypka, Muzeum Tatrzańskie, czy Muzeum Stylu Zakopiańskiego obrazujące historię miasta oraz góralski gust. Osoby lubiące zakupy z pewnością powinny odwiedzić Fashion Street 29 na Krupówkach, gdzie znajdą ponad 40 luksusowych marek. Natomiast dla fanów sportu obowiązkowym punktem w harmonogramie z pewnością powinno znaleźć się odwiedzenie najsłynniejszej skoczni narciarskiej Wielka Krokiew, przy której funkcjonuje również kolej linowa dostępna wraz z tarasem widokowym dla odwiedzających obiekt.

Odpoczynek

Wielu turystów nie wyobraża sobie urlopu bez wodnych atrakcji. Jednym z ciekawych i relaksujących miejsc, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku, jest nowa strefa Spa&Wellness w hotelu Mercure Kasprowy.

– Naszym gościom proponujemy bogatą ofertę ekskluzywnej strefy Spa & Wellness. Zapewniamy aktywny odpoczynek, jak również relaksujące masaże i zabiegi spa, a to wszystko z widokiem na przepiękne góry, które z roku na rok przyciągają coraz większe grono turystów. Relaks ciała i umysłu zapewni unikalne Saunarium, w którym znajdują się, m.in. sauny (fińska, „zakopiańska” oraz infrared), tężnia solna, czy jedyne na Podhalu tepidarium i caldarium. Oferujemy autorskie masaże i rytuały, w tym zabieg technologią Icoone Laser, która pomoże wymodelować sylwetkę oraz walczyć z wszelkimi oznakami starzenia się skóry. To wszystko pozwoli naszym gościom jeszcze bardziej się rozluźnić, szczególnie po intensywnych pieszych wycieczkach po Zakopanem. A dla osób, dla których górskie wspinaczki  to za mało, mogą również skorzystać z naszej siłowni, w której znajduje się sprzęt technogym i jeszcze bardziej wzmocnić swoje mięśnie – mówi Sebastian Nocuń, dyrektor hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.

Nocne życie i zakopiańskie smaki

Degustacja lokalnych przysmaków to jeden z obowiązków każdego turysty. Słynne oscypki – wizytówka Podhala – zachwycają swoim smakiem niemal wszystkich wczasowiczów. Ponadto warto spróbować również tradycyjnych zakopiańskich potraw, jakimi są chociażby kwaśnica, bundz czy też jagnięcina, które serwowane są, np. w restauracji Góralska Tradycja. Zaletą miejsca, oprócz wyśmienitych potraw, jest również kącik zabaw dla dzieci, dzięki czemu rodzice mogą poświęcić choć chwilę czasu sobie. By spróbować regionalnych smaków warto odwiedzić również Grand Kasprowy, w którym serwowane są, m.in. sezonowe steki z pieca opalanego węglem drzewnym. A wieczorem czas na nocne życie Zakopanego! Podczas nocnych spacerów po Krupówkach znaleźć można liczne restauracje, karczmy, puby, a także dyskoteki. Za dnia kawiarnia Europejska zaprasza na przepyszne desery oraz aromatyczną kawę, a wieczorami przemienia się w elegancki klub z najlepszą muzyką w samym sercu Krupówek. Wyśmienite drinki serwuje Bar Panorama, w którym oprócz smakowitych alkoholi można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Tatry.

Urlop, niezależnie od pory roku, spędzony w tak urokliwym miejscu, jakim jest Zakopane, z pewnością przypadnie do gustu zarówno aktywnym, jak i nieco bardziej spokojnym turystom chcącym przede wszystkim odpocząć. Niezwykle świeże górskie powietrze znakomicie wpływa na nasze samopoczucie, ciało i umysł. A atrakcji w górach jest pod dostatkiem!